Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Projekt "Podniesienie efektywności kształcenia"

Badają, eksperymentują, wnioskują ...

logo projektu

 

 

    Projekt: „Podniesienie efektywności kształcenia w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w szkołach Gminy Strzegom o najsłabszych wynikach edukacyjnych, poprzez stworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu.”

 

       Uczniowie na zajęciach w ramach projektu kształcili i doskonalili umiejętność planowania  i dokumentowania doświadczeń (m.in. wpływ sacharozy na intensywność oddychania beztlenowego drożdży, badanie wzajemnej zależności zmysłów smaku i dotyku, wykrywanie skrobii w produktach spożywczych, wpływ detergentów na stan błon biologicznych) interpretowania wyników doświadczeń, formułowania wniosków, posługiwania się sprzętem laboratoryjnym w sposób prawidłowy i bezpieczny, doskonalili technikę mikroskopowania (utrwalili budowę mikroskopu, wykonywali preparaty nietrwałe ). 

 

 

 

     Badali odczyn roztworu za pomocą wywaru z czerwonej kapusty.

 

 

     Uczniowie  badali ruch jednostajnie prostoliniowy oraz ruch przyspieszony. Za pomocą maszyny elektrostatycznej wytwarzali pole centralne oraz obserwowali przeskok iskry elektrycznej. Przy pomocy pryzmatu rozszczepiali światło białe na tęczę barw.

 

 

     Uczniowie m.in. wykorzystywali swoją kreatywność do tworzenia konstrukcji przestrzennych kształtując tym samym wyobraźnię przestrzenną.

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.