Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Informacja dotycząca podręczników

Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 rodzice uczniów klas II i III gimnazjum nie muszą kupować podręczników i ćwiczeń do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom w szkole, w pierwszym tygodniu września, co oznacza, że w czerwcu trzeba będzie je zwrócić.

Ćwiczenia zostaną przekazane uczniom również w pierwszym tygodniu września, lecz nie podlegają one zwrotowi.

 

 

„Do zobaczenia w dorosłym życiu! Na innej drodze, na innym szlaku…” - NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI W GIM 1

Kolejny rok szkolny przechodzi do historii. Czas na podsumowania. Po wytężonej pracy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016. Jednak oprócz tradycyjnych wyróżnień najlepsi gimnazjaliści otrzymali inne, wyjątkowe odznaczenia. Abiturienci, za najwybitniejsze osiągnięcia w ciągu trzech lat nauki, są nagradzani statuetkami. I tak też było w miniony piątek. To szczególne wyróżnienie otrzymali następujący absolwenci:


„Prymus Szkoły” – Maja Czerwiecka
„Super Absolwent” – Joanna Sarlej
najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego – Joanna Sarlej
największy postęp w nauce – w klasach II Anna Jarosz, w klasach II Karolina Wójtowicz
praca w Samorządzie Uczniowskim – Maja Czerwiecka, Kacper Król

 

Rada Pedagogiczna, zgodnie ze Statutem szkoły przyznała Statuetkę „Ucznia Roku” za bardzo dobrą średnią ocen i wzorowe zachowanie w klasach I - Szymonowi Litwickiemu , a w klasach II – Jakubowi Nejmanowi.


Statuetkę „Słoneczny” wśród uczniów klas I dla najsympatyczniejszego ucznia otrzymała Julia Konieczna, a w klasach II Katarzyna Mądrzak.

 

Dodatkową nagrodę, czytnik e-booka ufundowaną przez anonimowego sponsora, dostała Joanna Sarlej, a Maja Czerwiecka czterodniowy pobyt w Parlamencie Europejskim w Brukseli ufundowany przez Biuro Poselskie Pani Lidii Geringer de Oedenber. Nagrody dla Prymusa Szkoły i Super Absolwenta ufundowała także Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu.

 

W II części tego wyjątkowego dnia uczniowie klas III ostatni już raz spotkali się z dyrekcją i nauczycielami na uroczystym, podsumowującym apelu szkolnym. Wraz z przybyłymi gośćmi zaproszonymi, wiceburmistrzem Strzegomia, Wiesławem Witkowskim, księdzem Prałatem Markiem Babuśką, panią Martą Mulawą, przewodniczącą Rady Rodziców oraz liczną grupą rodziców naszych absolwentów, nauczycielami oraz pracownikami szkoły rozpoczęła się część II uroczystości.


Na uroczystość przybyli także rodzice absolwentów, którzy uzyskali wysokie średnie ocen. Rodzice abiturientów otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia swoich dzieci wraz z życzeniami dalszych sukcesów.


Ponadto uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi za inne osiągnięcia – reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za wysokie lokaty w konkursach szkolnych.


Nagrodzonym oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!


Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasy III. Wszyscy zebrani ze wzruszeniem oglądali ostatni apel absolwentów G1. Występ przeplatany był poruszającymi piosenkami przygotowanymi pod fachowym okiem pani Anny Maliny. Piękna dekoracja wykonana została przez Martynę Ruszkowską oraz Klaudię Tereszkiewicz – uczennice klasy II c. Krótką częścią artystyczną uczniowie klas II pożegnali także swoich starszych kolegów.


„Do zobaczenia w dorosłym życiu! Na innej drodze, na innym szlaku...” niech te piękne słowa staną się mottem dalszego życia dla naszych absolwentów. Życzymy wszystkim, aby uparcie i wytrwale dążyli do wyznaczonego przez siebie celu, aby w przyszłości byli szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.

Z wizytą w Afrykarium

Jak dobrze spożytkować ostatnie dni roku szkolnego? Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu postanowili pogłębić swą wiedzę o informacje na temat zwierząt endemicznych, flory i fauny jezior Tanganika i Malawi. W tym celu wybrali się do wrocławskiego Afrykarium. Największe zainteresowanie wzbudził 18-metrowy tunel, z którego podziwiali rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Nie obyło się też bez wizyty w królestwie waranów czy przy wybiegu dla słoni.
To był ciekawie wykorzystany czas.

Uczennica Gimnazjum nr 1 – Joanna Sarlej - najlepszym matematykiem w gminie Strzegom

 

13 czerwca 2016 roku, w Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu odbył się po raz czternasty Gminny Konkurs Matematyczny „Szczęśliwa 13 - tka”. Co roku w czerwcu najlepsi matematycy gimnazjów z gminy Strzegom spotykają się, by powalczyć o tytuł Najlepszego Matematyka.
Bardzo miło jest nam poinformować, że laureatem tegorocznego konkursu została uczennica naszego gimnazjum - Joanna Sarlej. Bardzo się cieszymy z osiągniętego zwycięstwa, gratulujemy Asi oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                         

                                                                                          Katarzyna Śmiatacz-Łoś

Tolerancja. Obalamy stereotypy

 

W dniu dzisiejszym w naszym gimnazjum odbyła się debata na temat: „Tolerancja. Obalamy stereotypy”. Jeden z uczniów wygłosił krótki wykład na temat tolerancji. Uczniowie klas II dyskutowali na temat stereotypów rozpowszechnionych wśród ludzi. Młodzież w krótkich scenkach tematycznych prezentowała przykładowe sytuacje i zachowania ludzi uprzedzonych. Zastanawiali się wspólnie, co czuje młody człowiek narodowości romskiej, który uczęszcza do szkoły polskiej. Co przeżywa afroamerykanim wśród innej narodowości. Jak musi czuć się dziecko z zespołem Downa, które nie jest akceptowane przez innych. Jak trudno jest ludziom wyznającym inną religię odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

 

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że w życiu nie można kierować się stereotypami. Każdy z nas jest inny, co nie znaczy, że gorszy.

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.