Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Egzaminy poprawkowe

Informujemy, że egzaminy poprawkowe dla wyznaczonych uczniów
odbędą się wg następującego harmonogramu:

 

Przedmiot   Termin
 Fizyka  25 sierpnia 2014
(poniedziałek) godz.9.00
 Język polski
  25 sierpnia 2014
(poniedziałek) godz.10.00
 Matematyka   26 sierpnia 2014
(wtorek) godz.9.00
 WoS  26 sierpnia 2014
(wtorek) godz.9.00

„Nasze życie będzie jak poemat, trzeba tylko znaleźć dobry temat … „ - NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI W GIM 1

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu rozpoczęła się w piątek, 27.06.2014 r. mszą św., po której młodzież naszego gimnazjum udała się do szkoły. O godz. 9:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się I część uroczystości, wręczenie statuetek, świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych dla uczniów klas I i II, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Po wytężonej pracy w minionym roku uczniowie otrzymali świadectwa i promocje do klas wyższych. Najlepsi z nich zostali nagrodzeni świadectwami z wyróżnieniem i nagrodami książkowymi za osiągnięcia edukacyjne. Rada Pedagogiczna, zgodnie ze Statutem szkoły przyznała Statuetkę „Ucznia Roku” za bardzo dobrą średnią ocen i wzorowe zachowanie w klasach I Mai Czerwieckiej, a w klasach II – Janowi Kubiakowi.

Statuetkę „Słoneczny” – dla najsympatyczniejszego ucznia - w klasach I otrzymał Paweł Pitura, natomiast w klasach II Krystian Rakuś.

Świadectwo z wyróżnieniem (śr. powyżej 4,75) i nagrodę książkową (śr. powyżej 5,00) za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie w kl. I i II otrzymali:

Klasa I a

Tomasz Sitarz

Klasa I b

Maja Czerwiecka

Paweł Pitura

Klasa I d

Joanna Sarlej

Klasa II a

Jan Kubiak

Katarzyna Ławniczek

Klasa II b

Arkadiusz Cymer

Klasa II c

Anna Bialik

Aleksandra Burdzy

Piotr Niziołek

Klasa II d

Kamila Krawczyk

Dominika Maduch

Weronika Zamojska

W II części tego uroczystego dnia młodzież klas III ostatni raz spotkała się z dyrekcją i nauczycielami na uroczystym apelu szkolnym. Wraz z przybyłymi gośćmi zaproszonymi, wiceburmistrzem Strzegomia, Wiesławem Witkowskim, księdzem Prałatem Markiem Babuśką, panią Grażyną Kuczer, rzecznikiem prasowym, panią Agnieszką Kubiak, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców oraz liczną grupą rodziców naszych absolwentów, nauczycielami i pracownikami szkoły rozpoczęła się część II uroczystości.

Tradycją Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu stało się to, iż wybrani abiturienci za najwybitniejsze osiągnięcia w ciągu trzech lat nauki są nagradzani statuetkami. I tak też było w miniony piątek. To szczególne wyróżnienie otrzymali następujący absolwenci:

Prymus Szkoły” – Małgorzata Rogala

„Super Absolwent” – Adrianna Kowalik

najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego – Adrian Miller

największy postęp w nauce – Małgorzata Rogala

Matematyk Roku – Martyna Kuczma

Germanista Roku – Oliwia Stankiewicz

Praca w Samorządzie Uczniowskim – Adrianna Kowalik i Ewa Kudzia

Świadectwo z wyróżnieniem (powyżej śr. 4,75) i nagrodę książkową (śr. Powyżej 5,00) za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymali uczniowie klas III:

Klasa III a

Karolina Kłosowska

Adrianna Kowalik

Małgorzata Rogala

Mateusz Taranek

Paweł Wroński

Paweł Banach

Klasa III b

Sandra Wójtowicz

Klaudia Grabiec

Karolina Zwolińska

Klasa III c

Oliwia Stankiewicz

Klasa III d

Martyna Kuczma

Paula Paluch

 

Przybyli na uroczystość rodzice absolwentów, którzy uzyskali wysokie średnie ocen, otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia swoich dzieci wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

Ponadto uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi za inne osiągnięcia – reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za wysokie lokaty w konkursach szkolnych – łącznie 27 uczniów klas III. 17 uczniów zostało odznaczonych również medalami za zajęcie miejsc na podium w 12 Mitingu Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Strzegom 2014.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasy III. Wszyscy ze wzruszeniem oglądali ostatni wspólny apel absolwentów G 1. Występ przeplatany był poruszającymi piosenkami przygotowanymi pod fachowym okiem pana Bartka Warkoczyńskiego. „Nasze życie będzie jak poemat, trzeba tylko znaleźć dobry temat …” niech te piękne słowa staną się mottem dla naszych absolwentów. Życzymy wszystkim, aby odnaleźli swój cel, do którego chcą dążyć, by w przyszłości być tym kim chce.

 

Wniosek o przyjęcie i zgłoszenie do gimnazjum

 linie23

 

UWAGA! Kandydaci do gimnazjum!

W menu "Pliki do pobrania" w dziale Rekrutacja zamieszczono zgłoszenie dla kandydatów do gimnazjum zamieszkałych w rejonie naszego gimnazjum
oraz wniosek o przyjęcie do gimnazjum dla kandydatów spoza rejonu.

Pobrany dokument należy wydrukować dwustronnie i wypełnić dużymi literami. Podpisany dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły od 2 do 26 czerwca 2014r.

 

linie23

 

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.