Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Konkursy i zawody

Uczniowie wykazali się swoją wiedzą w konkursach wewnątrzszkolnych oraz reprezentowali szkołę w olimpiadach międzynarodowych. Michał Wolski I a, Dominik Fidos III g, Agnieszka Kożuszek III i otrzymali nagrody książkowe - wyróżnienia od organizatora konkursu za punktowane miejsca w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

Trzech uczniów - Dominik Fidos III g, Piotr Zmudziński III c, Mirosław Kilian I a otrzymali nagrody książkowe w Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno - Chemicznym "Talent".

Nagrody "Niebieskiego Pegaza" w Wojewódzkim Konkursie Poezji Dziecięcej otrzymały Aneta Zabijak III e, Mariola Dziudzia II g. Kamila Klimowicz, Iga Sokołowska i Anna Korgul I f  to laureatki rejonowego etapu, a Anna Korgul dodatkowo powiatowego etapu 47 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy powiatowego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" to w zakresie języka polskiego Aneta Zabijak, nauk przyrodniczych i matematyki to Dominik Fidos. historii - Adam Witek, Piotr Kaliniak, Renata Molenda, Arkadiusz Bosek, Katarzyna Cebula, Natalia Stanulewicz. 71 uczniów uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik". Na 56 128 uczestników w skali kraju Michał Wolski zajął 37 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej, 206 w Polsce, Michał Powroźnik 87 w województwie, 435 w Polsce.

Praca Anny Kowgier na temat "Oszczędzaj, przetwarzaj, redukuj - przetrwasz" została nagrodzona na II Powiatowej Sesji Ekologicznej w Świdnicy.

Dominik Fidos i Magdalena Lenio zajęli II i III miejsce w Gminnym Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym "Woda pod lupą".

Członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w I Dolnośląskim Forum Gimnazjalisty w Świdnicy pod hasłem "Dziś Samorząd, jutro Parlament". Prezentowali tam swój dorobek i wiedzę na temat funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego w strukturach szkoły, wiedzę na temat zasad funkcjonowania organó samorządu terytorialnego i państwa. Za aktywną pracę zostali wyróżnieni nagrodami - zajęli III miejsce wśród gimnazjalistów powiatu świdnickiego. Uczeń klasy III d Mariusz Budurka zajął III miejscew rozegranym w ramach Forum konkursie plastycznym na logo Samorządu Uczniowskiego.

Drużyna chłopców zdobyła III miejscew powiatowych rozgrywkach piłki koszykowej. Podwórkowe drużyny piłki nożnej wzięly udział i wiodły prym w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 rozegranym w czasie ferii zimowych. Uczniowie uczestniczyli także w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej, w Strefowych Inwidualnych Biegach Pamięci, w I Integracyjnym Turnieju Zespołowych Gier Sportowych zorganizowanym z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu.

Okazją do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności były również liczne konkursy, pokazy i wystawy organizowane na terenie szkoły w ramach realizowanych metodą projektów edukacyjnych ścieżek miedzyprzedmiotowych.Odbyły się między innymi:

 • konkurs - quiz znajomości zasad demokracji, praw i obowiązków pod hasłem Sejmik uczniowski,
 • konkursy: 5 pytań - w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej oraz "Pisać każdy może..."
 • konkursy w pionach klasowych na plakat, album, wiersz, rozprawę inspirowane myślami patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 • konkursy na plakat z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3go Maja: "Polska - Ojczyzna - Symbole narodowe".
Konkursy w pionach klasowych w zakresie edukacji europejskiej:

 • prezentacje klas pierwszych - albumy, plakaty, przedstawienia - "wybieramy patrona klasy -  słynnego Europejczyka"
 • prezentacje klas drugich - "Kraj naszego Patrona".
 • konkurs "Wiedzy o Unii Europejskiej dla klas trzecich"
 • konkurs plastyczny i konkurs wiedzy: "Perła architektury strzegomskiej - parafialny kościół pod wezwaniem św. App. Piotra i Pawła'
 • konkursy plastyczne, literackie, wiedzy o Strzegomiu z okazji 760 lecia nadania praw miejskich,
 • konkursy i wystawy plastyczne: Logo Samorządu Uczniowskiego, Polskie Tradycje Świąteczne - szopka, stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne, "Nasze dziedzictwo kulturowe - mozaika."
 • konkursy w pionach klasowych w ramach edukacji ekologicznej i prozdrowotnej
 • gazetka ekologiczna, albumy o parkach narodowych w Polsce, makiety "Ekologiczne miasto", konkurs fotograficzny i wystawa zdjęć - "Przyroda w obiektywie".
 • wystawa "grawitmofili" - ekologicznych pojazdów mechanicznych oraz wystawa toreb ekologicznych (większość prac wykonali uczniowie zwykle mało angażujący się w życie szkoły)
 • apel ekologiczny podsumowujący m. in. całoroczny program badań zanieczyszczeń powiteza i wody
 • konkurs wiedzy o zdrowiu
 • qiuz "Pierwsza pomoc" i prezentacje klas w zakresie udzielania pierwszej pomocy (w ramach obrony cywilnej)
 • Dzień Tężycy Fizycznej - tor przeszkód dla każdego gimnazjalisty
 • Turniej Tenisa Ziemnego
 • konkurs na najlepiej napisane "Curiculum vita'e"
 • konkurs znajomości jezyka niemieckiego
 • konkurs znajomości języka angielskiego "English Ace 2002" - szkoła otrzymała podziękowanie za zorganizowanie konkursu i nagrody dla zwycięzców od firmy językowej MAT z Wrocławia.

Podsumowanie roku szkolnego 2001/2002

Podobnie jak w roku poprzednim uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością wiedzy oraz licznymi sprawnościami z różnych dziedzin wiedzy. Najlepsze wyniki w nauce osiągneli:

 • Natala Stanulewicz kl. III e - śr. 6,0
 • Kamila Klimowicz kl. I f - śr. 5,75
 • Magdalena Karkau kl. I f - śr. 5,67
 • Magdalena Lenio kl. II e - śr. 5,67
 • Anna Kowgier kl. III e - śr. 5,62
 • Sandra Wijas kl. I f - śr. 5,58
 • Agnieszka Wójcik kl. I g - śr. 5,58
 • Milena Dobrzańska kl. II f - śr. 5,58
 • Magdalena Pyznarska kl. II c - śr. 5,58
 • Katarzyna Cebula kl. III a - śr. 5,54
 • Dominik Fidos kl. III g - śr. 5,54
 • Michał Baniecki kl. I d - śr. 5,5
 • Anna Filipowicz kl. I c - śr. 5,5
 • Jakub Kubicki kl. II a - śr. 5,5
 • Wioleta Chmielniczek kl. II e - śr. 5,5
 • Monika Kilar kl. I g -  śr. 5,5
 • Anna Korgul kl. I f - śr. 5,5
 • Małgorzata Piekarska kl. I a - śr. 5,5
 • Agnieszka Sołtysik kl. II a - śr. 5,5
W kończącym się roku szkolnym szkolne mury opuszczają pierwsze szeregi absolwentów-gimnazjalistów. To ważny moment w życiu zarówno młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. Dziś kończy się pewien etap ich życia, czeka nowa szkoła, nowi nauczyciele i koledzy. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil.

Prymasem szkolnym została Natalia Stanulewicz

Tytuł i Odznakę SUPERABSOLWENTA otrzymały:

 • Anna Kowgier
 • Magdalena Pyznarska
Najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego: Dominik Fidos

Rodzice uczniów, którzy osiągneli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali z rąk dyrektora szkoły p. Bronisława Forskiego, listy pochwalne z podziękowaniem za trud włożony w wychowanie swoich dzieci oraz życzenia dalszej pomyślności i sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Każdy z absolwentów otrzymał pamiątkowy dyplom Absolwenta XXI wieku.

760 lat Strzegomia

Z okazji 760 lecia nadania praw miejskich dla Strzegomia 25 maja br. na strzegomskim rynku został rozegrany Miejsko - Gminny Konkurs "Dzieje Strzegomia i okolic". Po wcześniejszych eliminacjach, które odbyły się w Gim 1, wyłoniono 11 finalistów, wśród których znalazły się trzy uczennice naszej szkoły.

 • Natalia Stanulewicz - 29 pkt.
 • Anna Kowgier - 28 pkt.
 • Katarzyna Cebula - 26 pkt.
W wielkim finale na Rynku I miejsce wywalczyła Katarzyna Cebula.

Pląsy i tany

W kwietniu odbył się II Gimnazjalny Przegląd Festiwalu "Gimnazja grają, tańczą i śpiewają". Nasze gimnazjum reprezentowała liczna grupa młodzieży. Zespół Artystyczny Szkolnego Klubu "13-nastka" zajął I miejsce w grupie, zespół wokalny II miejsce oraz III miejsce zespół taneczny. Jak widać młodzież z naszej szkoły nie miała sobie równych.

Przyroda w obiektywie

W ramach projektu edukacji ekologicznej uczniowie wykonywali plakaty, albumy, zielniki, makiety "Ekologiczne miasto". Wszystkie te prace znalazły się na wystawie z okazji Szkolnych Dni Ziemi.

Z okazji tego święta oraz w ramach integracji uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do oczyszczalni ścieków.

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.