Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

AKTYWNA EDUKACJA W GIM 1

W mijającym roku szkolnym pani Joanna Dolińska, nauczyciel bibliotekarz i polonista Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, brała udział w Ogólnopolskim projekcie „Wdrażanie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”. Projekt ten prowadzony jest w ramach Ogólnopolskiego programu „Aktywna edukacja” współfinansowanego ze środków UE, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, który jest liderem programu oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej – partnera tegoż projektu. Głównym celem programu była poprawa nauczania i uczenia się uczniów uzyskana dzięki wykorzystaniu dostępnych w szkołach technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Pierwsza, trwająca 10 miesięcy, pilotażowa edycja tego programu zakończyła się w dniu 1 lipca 2013 r. W trakcie trwania programu wypracowano rozwiązania organizacyjne i dobre praktyki, które będą wykorzystywane w następnych latach. Pani Joanna Dolińska pełniła w projekcie rolę moderatora.  Celem jej pracy było wspieranie pracy szkolnych koordynatorów w ich działaniach. Jako moderator brała także udział w dwóch, trzydniowych Zjazdach Szkoły Moderatorów w Warszawie (warsztatach, szkoleniach i konferencji) i siedmiomiesięcznym kursie e-learningowym, prowadziła szkolenia stacjonarne (dwudniowe w Warszawie i jednodniowe we Wrocławiu). Zapoznawała się z treściami kursu realizując wynikające z niego zadania oraz wypełniając każdorazowo sprawozdanie. Jako mentor koordynowała kurs e-learningowy dla uczestników projektu, organizowała i moderowała sieci współpracy koordynatorów, koordynowała wymianę informacji między placówkami, wspierała szkoły i nauczycieli w prezentowaniu przykładów dobrych praktyk.

„Udział w Ogólnopolskim projekcie „Wdrażanie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach” był dla mnie nowym doświadczeniem. Praca na dwóch płaszczyznach – jako moderatora i mentora – stawiała przede mną różnorakie zadania i obowiązki wynikające z celów projektu. Szkolenia i konferencje, jakie miałam okazję poprowadzić dla uczestników projektu - dyrektorów i koordynatorów szkolnych - w Warszawie i we Wrocławiu uświadomiły mi, jak wiele nowych możliwości i narzędzi TIK jest do wykorzystania w pracy z uczniem, by proces uczenia był dla niego atrakcyjniejszy i by mógł on osiągać lepsze wyniki w nauce. Wraz z innymi uczestnikami projektu poznałam nowe programy edukacyjne oraz edukacyjne strony internetowe. Wszyscy uczestnicy zbierali materiały tworząc w ten sposób bazę danych o narzędziach TIK, dobrych praktykach, programach godnych i wartych do wykorzystania w pracy nauczyciela. Wzajemna prezentacja stosowanych w pracy narzędzi TIK przez każdego moderatora umożliwiła mi głębsze poznanie wielu programów i dobrych praktyk stosowanych w pracy przez innych nauczycieli. Kilka z nich już w trakcie trwania programu zaczęłam wprowadzać do swojej pracy, praktyki zawodowej. W czasie konferencji dla szkolnych koordynatorów we Wrocławiu prezentowałam dobre praktyki, jakie stosuję w swojej pracy oraz programy, jakie wykorzystywane są w procesie edukacyjnym w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu do pracy z uczniami.

Z początkiem nowego roku szkolnego poznane programy i dobre praktyki zostaną zaprezentowane przeze mnie nauczycielom G1, by każdy mógł je poznać i wybrać najlepsze dla siebie, uczniów oraz przedmiotu, jaki naucza. Efektem zakończonego projektu jest właśnie stworzona baza dobrych praktyk i programów edukacyjnych. Materiały te zostaną rozpowszechnione wśród nauczycieli nie tylko naszej szkoły, ale w szkołach w całej Polsce”.

W roku szkolnym 2013/2014 pani Joanna Dolińska będzie kontynuować rolę moderatora w II edycji programu „Aktywna edukacja”.

Nowy_obrawrocaw_26.03.2013_Boena_Dawidowicz_Small

Konferencja dla szkolnych koordynatorów, Wrocław 26.03.2013 r.

 

Warszawa_10.11.2012_Small

I Zjazd Szkoły Moderatorów, Warszawa 09-11.11.2012 r.

 

Nowy adres e-mail!

Informujemy, że od dnia 26.02.2013 r. równoległe z adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. działa nowa skrzynka poczty email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na którą prosimy kierować wszelką korespondencję.

Działanie skrzynki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wygaśnie z dniem 30.06.2013 r.

Prosimy o zaktualizowanie naszych danych teleadresowych.

Za utrudnienia przepraszamy!

NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI

Kolejny już rok szkolny za nami. Nadszedł czas podsumowań i refleksji. Po ciężkiej pracy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za osiągnięcia edukacyjne.

Najlepsi uczniowie otrzymali wyjątkowe wyróżnienia za najwybitniejsze osiągnięcia trzech minionych lat – STATUETKI. Byli to:

Prymus Szkoły” – Katarzyna Zalewska,

„Super Absolwent” – Malwina Gaj,

najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego – Wojciech Zaremba,

największy postęp w nauce – Radosław Krawczyk,

Matematyk Roku – Radosław Krawczyk,

Germanista Roku – Malwina Gaj,

„Serce na dłoni” – Patryk Ratajczyk,

Praca w Samorządzie Uczniowskim – Nicol Gos.

Statuetki otrzymali także uczniowie klas I i II.

Statuetkę „Ucznia Roku” za bardzo dobrą średnią ocen i wzorowe zachowanie w klasach I otrzymał  Maciej Sozański, a w klasach II -  Paweł Wroński.

 

Statuetkę „Słoneczny” wśród uczniów klas I dla najsympatyczniejszego ucznia otrzymał Szymon Kędzierski, a w klasach II Oliwia Stankiewicz.

Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymali:

Klasa I a

Jan Kubiak – śr. 5,00

Katarzyna Ławniczek – śr.  5,07

Klasa I b

Arkadiusz Cymer – śr. 5,07

Maciej Sozański – śr. 4,86

Klasa I c

Anna Bialik – śr. 5,14

Aleksandra Burdzy – śr. 4,93

Klasa I d

Kamila Krawczyk – śr. 5,07

Dominika Maduch – śr. 4,86

Weronika Zamojska – śr. 4,85

Klasa II a

Karolina Kłosowska – śr. 5,00

Adrianna Kowalik – śr. 5,19

Małgorzata Rogala – śr. 4,94

Mateusz Taranek – śr. 4,75

Paweł Wroński – śr. 5,13

Klasa II d

Martyna Kuczma – śr. 4,81

Klasa III a

Aleksandra Angrys – śr. 5,39

Kamil Czubala – śr. 5,06

Nicol Gos – śr. 5,17

Kasandra Krysztof – śr. 4,94

Aleksandra Matuszkiewicz – śr. 5,17

Jagoda Perchun – śr. 5,06

Natalia Pietyra – śr. 4,89

Katarzyna Zalewska – śr. 5,72

Klasa III b

Karolina Ciosek – śr. 4,78

Roksana Dzieniszewska – śr. 5,56

Malwina Gaj – śr. 5,67

Daria Kruk – śr. 4,94

Piotr Pawlica – śr. 4,94

Jagoda Sergiel – śr. 5,39

Wojciech Zaremba – śr. 5,44

Klasa III d

Radosław Krawczyk -  śr.  5,29

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

DSC_6061_Small

DSC_6076_Small

DSC_6083_Small

DSC_6139_Small

DSC_6105_Small

DSC_6144_Small

DSC_6159_Small

DSC_6170_Small

DSC_6188_Small

DSC_6206_Small

DSC_6216_Small

DSC_6218_Small

DSC_6224_Small

DSC_6229_Small

DSC_6242_Small

DSC_6246_Small

DSC_6261_Small

DSC_6251_Small

 

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ ... - relacja uczestników balu gimnazjalnego 2013

Bal gimnazjalny 2013 odbył się w doborowym towarzystwie. Pierwszym tańcem był polonez, przebiegł świetnie, nikt nie pomylił układu. Później była wspaniała zabawa wszyscy zaczęli tańczyć i się bawić. Na balu prowadząca organizowała różne gry i zabawy. Jedną z takich zabaw było to, że każdy uczestnik miał przekazywać różę osobie, która stała obok, nie dotykając jej rękoma. Gdy muzyka przestała grać, ten kto trzymał różę i nie zdążył jej przekazać, odpadał. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Pod koniec wybraliśmy królową i króla balu. Wszyscy zaczęli tańczyć i kto tańczył najlepiej i otrzymaj największą liczbę głosów, ten wygrał. Królem i królową zostali uczniowie klasy 3c Ola Kaźmierczak i Damian Winsz. Impreza skończyła się o 23:00 wszyscy byli zawiedzieni, bo chcieli jak najdłużej się bawić. Po balu wszyscy w spokoju rozeszli się do domu.

Justyna Popielas kl. III a

W środę 26 czerwca 2013r odbył się bal absolwentów naszego gimnazjum. Zaczęło się tradycyjnie polonezem - a potem zabawa w rytm największych przebojów. Honorowym gościem naszej zabawy był Ks. Łukasz Kopczyński, którego obecność sprawiła nam wielką radość. Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych wychowawcach, dzięki którym trzy lata spędzone w szkole upłynęły nam szybko i przyjemnie. Wspaniałą organizatorką balu byłą Pani Beata Warych, której zawdzięczmy tą świetną zabawę. Dziękujemy również naszym opiekunom, którzy trzymali piecze nad naszym bezpieczeństwie w tym ważnym dniu dla nas.

Uczniowie klas trzecich

Bal gimnazjalny z pewnością można zaliczyć do udanych wydarzeń, które na długo zapadną nam w pamięć. Oprócz szalonych tańców wielką radośc sprawiły nam gry organizowane przez prowadzących. Nasza klasa III b zgromadziła się tłumnie nie chcąc przepuścić ostatniej okazji do wspólnej zabawy. Humory wszystkim dopisywały, chociaż nie obyło się także bez wzruszeń. Mamy nadzieję, że mimo iż każdy z nas rozejdzie się w swoją stronę, nie zapomnimy o sobie.

Jagoda Sergiel, Malwina Gaj

HISTORIA GRANITEM PISANA - sukces uczniów Gim 1

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu zajęli dwa najwyższe miejsca w Konkursie Literackim „Historia Granitem Pisana”. Pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Sergiel z klasy III b, która wygrała laptopa, a Paweł Wroński z klasy II a zajął II miejsce zdobywając tabled. Wyróżnienie przypadło Katarzynie Ławniczek z kl. I a. Organizatorem konkursu był Burmistrz Strzegomia, pan Zbigniew Suchyta, a nadzór merytoryczny sprawowała pani Wioletta Urban, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędy Miejskiego w Strzegomiu. Celem konkursu było odtworzenie historii branży kamieniarskiej, wydobycia granitu, bazaltu, kaolinu oraz historii zakładów pracy istniejących i już nie istniejących, przybliżenia wspomnień ludzi pracujących w tam zawodzie na terenie miasta po wojnie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

DSC_6005_Small

IMG_2090_Small

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.