Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Szkolny turniej piłki siatkowej

Zespołowe gry sportowe, a szczególnie piłka siatkowa, cieszą się wśród młodzież naszej szkoły  szczególną popularnością. Wielu uczniów systematycznie uczęszcza na zajęcia z siatkówki zarówno w szkole jak i poza nią.  Dlatego dla wszystkich zainteresowanych postanowiłyśmy zorganizować  Szkolny Turniej Piłki Siatkowej.

Celem współzawodnictwa było upowszechnianie sportu, a konkretnie piłki siatkowej wśród młodzieży szkolnej, integracja dziewcząt i chłopców z różnych klas, aktywowanie gimnazjalistów do uczestnictwa w imprezach sportowych, wdrażanie do aktywności w czasie wolnym oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Image_03

Czytaj więcej: Szkolny turniej piłki siatkowej 

Rudawy zdobyte!

Dnia 1 czerwca grupa 40 uczniów (kl. III B, II c, I a, III a) wraz z opiekunkami wyruszyła w kierunku Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Na pierwszy ogień poszła Lwia Góra – piękny punkt widokowy. Niesamowite formacje skalne i historie o ekscentrycznej księżnej Mariannie – zainteresowały gimnazjalistów.

Następnie wyruszyliśmy w kierunku Sokolika – miejsca, gdzie można uprawiać wspinaczkę skałkową. Potem rzut oka na Krzyżną i ognisko przed schroniskiem Szwajcarka.

Uczniowie mieli też możliwość podziwiania pałaców w Łomnicy i Wojanowie. To było świetne połączenie edukacji i trekkingu.

Image_05_WWW

Image_02_WWW

Image_03_WWW

Image_04_WWW

Image_01_WWW

Rowerem zdrowo i bezpiecznie

W ramach realizowanego projektu pod hasłem „Jak zorganizować bezpieczną wycieczkę rowerową?” uczniowie klasy II a, po uprzednim zaplanowaniu trasy, zapoznaniu się z zasadami poruszania się w grupie rowerowej po drogach publicznych pod opieką panów Grzegorza Zalewskiego i Roberta Czubali, odbyli wycieczkę do Bolkowa, która był jednym z elementów projektu. Celem projektu było popularyzacja i propagowanie turystyki rowerowej wśród młodzieży, nabywanie umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem w grupie zorganizowanej po drogach publicznych oraz  eliminowanie niewłaściwych zachowań uczestników ruchu drogowego. Kolejnym celem było zwiedzanie oraz zapoznanie się z historią zamków Bolków i Świny. Dodatkowymi celami były kształtowanie nawyków spędzania wolnego czasu w czynny sposób oraz kształtowanie i rozpowszechnianie nawyków zdrowego stylu życia w środowisku szkolnym
i lokalnym.

Image_13 [WWW]

Startowaliśmy spod naszego ukochanego Gimnazjum

Czytaj więcej: Rowerem zdrowo i bezpiecznie

Sukces Roksany

W dniu 26 maja 2011 r. w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Ptaki wokół nas". I etap konkursu polegał na wyróżnieniu 3 najlepszych fotografii na temat "Ptaki wokół nas". Brały w nim udział szkoły z Ukrainy i Litwy, nadając mu rangę międzynarodowego konkursu fotograficznego. II miejsce w tym konkursie zajęło zdjęcie uczennicy klasy I b Roksany Dzieniszewskiej.

 

DSC_0513_Medium

Nagrodzone zdjęcie "Turbo kaczor"

Turbo_Kaczor_Small

W II etapie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Dacko i Kornelia Cymer wzięły udział w zajęciach terenowych, na których musiały się uporać z różnymi zadaniami, m.in. rozpoznać jaja ptaków, zaznaczyć państwa na mapie Europy i trasy przelotów ptaków, rozpoznać gatunki ptaków. Uczennice dobrze poradziły sobie z zadaniami i świetnie się bawiły.

281

Czytaj więcej: Sukces Roksany

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.