Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Najlepsi w 2000 r.

W roku szkolnym 1999/2000 najwyższe średnie osiągneli:

 • Natalia Stanulewicz i Anna Kowgier I e - śr. 5,83
 • Agnieszka Korgul i f - śr. 5,67
 • Joanna Karczewska I i - śr. 5,58
 • Magdalena Pyznarska I e - śr. 5,55
 • Katarzyna Cebula I a - śr. 5,0
 • Agnieszka Kożuszek I i, Arkadiusz Bosek, Dariusz Chmiel I a - śr. 5,42
 • Katarzyna Nowicka I i, Agnieszka Nowakowska I f, Katarzyna Byra I a - 5,33
 • Barbara Brzegowy I d, Paulina Falandys I c, Piotr Kaliniak I c, Ewelina Oleksyk I b, Ilona Kołodyńska I b, Magdalena Dźwigała I f - śr. 5,25
 • Karolina Kowalska I e, Dominik Fidos I g - śr. 5,17
 • Katarzyna Spurek I e, Marcin Podkówka I h, Marta Parzych I h, Renata Molenda I b, Katarzyna Maziarz I g - śr. 5,08

Wycieczki i uroczystości

W bieżącym roku szkolnym zorganizowano osiem wycieczek. Międzu innymi do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej, Kletna -Jaskini Niedzwiedziej - Kłodzka, Lądku Zdroju - Gierałtowa - Stronia Śląskiego - Gór Bielawskich i Złotych, Walimia, Zakopanego, Rogoźnicy, piesza do Stanowic do zakładów pracy, oczyszczalni ścieków. Były także ogniska klasowe, zabawy i wieczorki taneczne z okazji andrzejek, karnawału i walentynek, mikołajki, wigilia klasowa i szkolna, wyjścia do kina i teatru, turnieje tańca i sportowe rozgrywki w piłce nożnej, koszykowej i w tenisie oraz udział w pracach porządkowych na rzecz szkoły i klasy. Uczniowie uczestniczyli także w uroczystościach z okazji Dnia Edukacju Narodowej, Roku Jubileuszowego, Dni Ziemi Strzegomskiej, 60 rocznicy zbrodni w Katyniu, "Potyczek językowych" - turnieju języka polskiego. Uczniowie aktywnie brali udział w apelach rocznicowych - np. z okazji 80. t urodzin Jana Pawła II, spotkaniach w ramach Misji Świętych oraz w apelach porządkowych.

Spotkania te wykazały, że uczniowie dobrze zaklimatyzowali się w warunkach nowej szkoły, potrafią się zorganizować, współdziałać i tworzą przyjazną atmosferę w szkole.

Konkursy i zawody sportowe

W roku szkolnym 1999/2000 w naszej szkole odbyły się liczne konkursy i zawody. W maju roztrzygnięty został konkurs literacki "Pisać każdy może..." zorganizowany przez biblioteke szkolną. Laureatką konkursu została Kowgier. II miejsce zajął Michał Pęksa. Wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Koszarski, Anna Senczyna, Marcin Podkówka, Jolanta Zaklikocka, Joanna Karczewska i Agnieszka Kożuszak.

W konkursie matematycznym "KANGUR 2000" pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kożuszek, II Michał Różański i III Michał Pęksa.

W konkursie historycznym wiedzy o XX wieku najleszymi okazali się:

 • I miejsce Sylwester Dołecki
 • II miejsce Paulina Falandys oraz Arkadiusz Bosek
 • III miejsce Magdalena Poznarska.
Najlepszymi ekologami są:

 • Arkadiusz Bosek - I miejsce
 • II miejsce - Magdalena Pyznarska, Katarzyna Cebula, Natalia Stanulewicz
 • III miejsce Anna Kowgier
W Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim I miejsce zajęli Piotr Kaliniak, Paweł Siewiera, Wojciech Babiarz oraz Piotr Zmudziński - indywidualnie w MTS.

Zwycięska drużyna piłki koszowej dziewcząt to: Katarzyna Cebula, Kinga Bryl, Agnieszka Wróblewska, Dorota Piątek, Paulina Lepczak, Magdalena Drozda, Elżbieta Czub i Anna Winkowska - I miejsce w rozgrywkach miejsko - gminnych, I miejsce w rejonie i w półfinale wojewódzkim, III miejsce w finale wojewódzkim.

Mojowy Weekend

Najdłuższy weekend tego roku mogliśmy spędzić na stadionie Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Właśnie tam Strzegomskie Centrum Kultury w dniach 29.04 - 03.05 zorganizowało wspaniały blok imprez, a piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że publiczność tłumnie zgromadziła się na trybunach i pod estradą. Każdy z przybyłych mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Było widowisko muzyczno - taneczne - mini playback show, rewia piosenki, koncerty rockowe oraz oraz blok taneczny przygotowany przez zespół taneczny Gimnazjum nr 1. Dopełnieniem majowych prezentacji były liczne konkursy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Powitanie wiosny

21 marca 2000 r. w naszym gimnazjum radośnie witaliśmy wiosnę. Zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się zajęcia integrujące społeczność naszej szkoły, afirmujące życie, pobudzające zdolności akceptowania siebie.

Nadzwyczajne, wiosenne godziny wychowawcze mobilizowały tego dnia brać uczniowską. Ponadto odbyły się zawody sportowe - GIMNAZJADA 2000 - w których 12 osobowe drużyny z poszczególnych klas zmierzały się ze sobą. Choć rywalizacja była zacięta wzbudziła śmiech i radość. Duch sportowej rywalizacji nie opuszczał żadnego z zawodników. Każda klasa wraz z wychowawcą pomagała własnej druzynie głośnym dopingiem. Zwycięstwo odniosła drużyna z klasy I a. Wszyscy jednak zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Przekonaliśmy się, że szkoła to nie tylko ciężka praca i dyscyplina, ale również zabawa i prawdziwa przyjemność. Już wiemy jak pożyteczne i bezpiecznie spędzić ten dzień z nauczycielami nie opuszczając szkolnych murów.

napisały: Agnieszka Nowakowska
Agnieszka Korgul

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.