Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Zmarł wielki Strzegomianin

Prawdziwym bólem napełniła nas wiadomość o śmierci
Księdza Prałata Stanisława Siwca,
Honorowego Obywatela Strzegomia,
Wielkiego działacza w służbie Bogu i ludziom,
Postaci wyjątkowej dla wszystkich mieszkańców naszej Gminy.
Łącząc się w bólu, składamy wyrazy szczerego
i głębokiego współczucia Rodzinie Księdza Prałata
oraz ze wszystkim mieszkańcom Strzegomia.
Dyrektor Bronisław Forski
oraz Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu

 

II NOCNY MARATON FILMOWY ZA NAMI


11 czerwca 2010 r. w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu o godz. 17:00 rozpoczął się II Nocny Maraton Filmowy. Wszyscy uczniowie wspólnie obejrzeli film „Chłopiec w pasiastej piżamie”. Projekcja filmu na dużym ekranie sprawiła, że wszyscy poczuli się jak w prawdziwej Sali kinowej. Film ten poruszył uczniów. Spotkanie dwóch chłopców w czasie II wojny światowej – Niemca i Żyda, w tragicznych okolicznościach dla tego drugiego, była historią niezwykle wzruszającą i pouczającą. Po projekcji odbyły się zajęcia warsztatowe, na których uczniowie pracowali wykonując różnorodne zadania związane z pojęciem „TOLERANCJA”. Ogromne zaangażowanie i kreatywność uczniów przyniosły ciekawe przemyślenia i wnioski. Na koniec każdy z uczniów wypełnił ankietę – „CZY JESTEM TOLERANCYJNY?”, w której odniósł się do stereotypów związanych z innymi narodowościami, rasami, wyznaniami, itp.

Po wytężonej pracy wszyscy z ochotą zjedli kolację, która „przyjechała” z pizzerii. Następnie uczniowie udali się do wybranych sal, w których mogli obejrzeć filmy z różnych gatunków. Po projekcjach nadszedł czas spoczynku, przygotowany w salach lekcyjnych. W sobotę o 9:00 rano ( po dobudzeniu największych śpiochów) niechętnie opuściliśmy budynek szkoły, który na jedną noc stał się dla nas miejscem niezwykłym zaczarowanym przez reżyserów filmowych.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

 

 

W dniu 23.06.2010 r., o godz. 9:20, na parterze naszej szkoły odbędzie się KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW. Uczniowie będą mogli kupić lub sprzedać podręczniki.


UWAGA!! Uczniowie klas pierwszych NIE sprzedają podręczników do fizyki i informatyki.


ZAPRASZAMY

 

 

Piotr Wolski i Weronika Wijas najlepszymi matematykami w Gminie Strzegom


Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń kl. III a PIOTR WOLSKI został najlepszym matematykiem Gminy Strzegom zajmując I miejsce w Gminnym Konkursie Szczęśliwa 13.! Drugie miejsce w tymże konkursie zajęła również uczennica kl. III a WERONIKA WIJAS.

Serdecznie gratulujemy zdobycia tak zaszczytnego tytułu oraz życzymy kolejnych sukcesów w dalszym etapie kształcenia.


Dyrekcja
Rada Pedagogiczna
Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

Odkrywać piekno drogi ...

 

19 maja 2010 roku uczestniczyliśmy w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę. W związku z obchodzonym właśnie rokiem kapłańskim tegoroczna Pielgrzymka była dziękczynieniem za dar kapłaństwa naszego Patrona – Prymasa Tysiąclecia, a odbywała się pod hasłem: „Odkrywać piękno drogi”. Wzięło w niej udział wiele szkół noszących imię Prymasa Wyszyńskiego z całej Polski.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji filmu dokumentalnego o Prymasie Tysiąclecia w Sali o. Kordeckiego na Jasnej Górze.

 

Następnie udaliśmy się pod pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie zostały złożone kwiaty, jako wyraz naszego hołdu i modlitewnej pamięci o naszym Patronie. W uroczystej procesji na czele z pocztami sztandarowymi wszystkich szkół przeszliśmy do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie została odprawiona Msza Święta, w czasie której odnowiliśmy akt zawierzenia Szkół Matce Bożej.

Ważnym punktem programu był wykład Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie ks. Andrzeja Przybylskiego na temat kapłaństwa, którego wysłuchaliśmy w Sali o. Kordeckiego.

Wszyscy uczestnicy Pielgrzymki otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia.

Spotkanie na Jasnej Górze było dla nas wszystkich wielkim przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.