Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

NAJLEPSI UCZNIOWIE NAGRODZENI

 

Każdego roku uczniowie naszej szkoły za całoroczną pracę nagradzani są   świadectwem z wyróżnieniem oraz nagrodą książkową. Tradycją naszego gimnazjum stało się także wyróżnianie naszych uczniów statuetkami, za szczególne osiągnięcia. W bieżącym roku nagrodzeni statuetkami zostali:   

Klasy I

Mirosława Szkarłat – Uczennica Roku

Natalia Bogucka – „Słoneczna”

 

 

Klasy II

 

Joanna Łukaszejko – Uczennica Roku

Natalia Szwed – „Słoneczna”

 

 

Absolwenci:

 

 

Ewa Bizoń – Prymus Szkoły

Małgorzata Kramek - Super Absolwent

Adam Balawener – najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego

Aneta Pietrzyk – największy postęp w nauce i pracy nad sobą

Alina Rogacz – „Serce na dłoni” – za ofiarność i bezinteresowność wobec innych

Adam Balawender – Matematyk Roku

Radosław Mielczarek – „Wierny Uczeń Chrystusa”

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

NAJLEPSI ABSOLWENCI NAGRODZENI

 

15 czerwca 2009 r. w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury, w obecności władz Miasta i Gminy Strzegom, rozdane zostały nagrody dla najlepszych absolwentów. Uczniom towarzyszyli ich rodzice. Obecni byli również dyrektorzy szkół. Burmistrz Strzegomia, Lech Markiewicz, pogratulował młodzieży i ich rodzicom ogromnych sukcesów.

 

Wśród najlepszych absolwentów naszej szkoły znaleźli się:

 

1. Ewa Bizoń – kl. III a
2. Małgorzata Kramek – kl. III a
3. Justyna Kocój – kl. III b
4. Patrycja Kopeć – kl. III d
5. Paulina Kopeć – kl. III d
6. Michalina Duda – kl. III a

 

 

 

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów w dalszej drodze edukacji!

 

 

"TRUDNO BĘDZIE STĄD ODEJŚĆ ..." - rozmowa z tegorocznym absolwentem Radosławem Mielczarkiem

 

GIMTIMES: Jakie było Twoje pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu naszego gimnazjum, w dniu 1 września 2006 r., kiedy rozpoczynałeś tutaj naukę?

RADOSŁAW MIELCZAREK: Czułem niepewność, w pewnym sensie strach przed nieznanym. Gimnazjum – brzmiało to dość poważnie. Jednak jeszcze, kiedy kończyłem Szkołę Podstawową nr 4 w Strzegomiu postanowiłem sobie, że będę starał się dawać z siebie więcej niż w podstawówce, będę bardziej systematyczny. Jako pierwszoklasista bałem się tzw. „kotowania”. W szkole podstawowej, szczególnie w klasie VI, wiele mówi się między sobą o tzw. „kotowaniu” w pierwszych dniach nauki w nowej szkole. Teraz wiem, że niepotrzebnie się lękałem, ponieważ przez trzy lata nauki nigdy nie spotkałem się z tego typu formą, jakby nie było – przemocy. Jednak mity okazały się tylko mitami. Czułem się wtedy i teraz bardzo bezpiecznie w szkole. W tamtych dniach bardzo pomogła mi w stawianiu pierwszych krokach w nowej szkole nasza pani wychowawczyni. Pierwszego dnia oprowadziła nas po budynku. Pokazała salę gimnastyczną, siłownię, bibliotekę, świetlicę i inne ważne miejsca w szkole. Po tej wycieczce poczułem się w nowej szkole jak w domu. Z tamtych pierwszych godzin i dni pamiętam także wszechobecny zapach smażonych frytek dobiegający ze stołówki. Był dość specyficzny i nieco uciążliwy.

 

GIMTIMES: Czego spodziewałeś się przychodząc do gimnazjum?

Czytaj więcej: "TRUDNO BĘDZIE STĄD ODEJŚĆ..." - rozmowa z tegorocznym absolwentem Radosławem Mielczarkiem

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ ...

 

Coroczną tradycją w naszej szkole stał się Bal Absolwenta dla uczniów klas III. Zawsze zaczyna się on uroczystym polonezem. W tym roku również rozpoczęliśmy nasz pierwszy bal tym pięknym tańcem. Na chwilę przed polonezem chłopcy wręczyli każdej z nas piękną różę. Wszyscy wyglądali bardzo efektownie. Ogromne wzruszenie ogarnęło mnie i moje koleżanki w chwili, kiedy otrzymałyśmy te cudne kwiaty. Polonez wypadł świetnie. Wszyscy nagrodzili nas gromkimi brawami. Wielu z nas nawet się zarumieniło, lecz było nam niezmiernie miło. Pan Dyrektor, mgr Bronisław Forski, był również pod ogromnym wrażeniem. Jak stwierdził, cieszy się, że ma tak zdolnych, w wielu dziedzinach, uczniów. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany wcześniej przez naszych wspaniałych rodziców. Po posiłku wróciliśmy na parkiet i choć na początku chłopcy byli nieco onieśmieleni już po chwili dorównywali nam kroku. Atmosfera była wspaniała. Suknie, fryzury, garnitury, efektowny wystrój sali, goście zaproszeni, … wszystko to sprzyjało świetnej zabawie. I szkoda tylko, że … tak szybko się skończyło. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego balu – Rodzicom, Dyrekcji, Gościom zaproszonym - serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                    Karolina Szeffler kl. III b

Czytaj więcej: POLONEZA CZAS ZACZĄĆ...

Wizyta w Domu Małego Dziecka

 

"Gdy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat"

                                                                                                J. Korczak

 

W dniu 2.06.2009 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, klasa II a z wychowawcą, p. M. Świstek, oraz uczniami PSP nr 2 w Strzegomiu pod opieką p. D. Pikor odwiedzili Dom Małego Dziecka w Jaworze.

Dzieci tam przebywające mają już złe i dobre wspomnienia, łączy je jednak ogromna potrzeba posiadania normalnego domu i kochającej rodziny.

My nie jesteśmy w stanie im tego zapewnić, ale staramy się, by, choć przez kilka godzin poczuli zainteresowanie i sympatię z naszej strony. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na zabawy z dziećmi w ogrodzie. Przyniosły one wiele radości i maluchom i „dużym” dzieciom.

Trudno było się rozstać, ale z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta. Na rzecz Domu Małego Dziecka została dokonana wpłata finansowa oraz przekazane zostały dary, za które szczególnie dziękujemy Panu Trąbińskiemu, ale też wszystkim ofiarodawcom. Niesienie pomocy naszym milusińskim nie przyniesie rozgłosu ani sławy, przeniesie natomiast widoczną zapłatę - jest nią uśmiech szczęśliwego dziecka.

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.