Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

Kolejny raz niepokonani

Drugi raz z rzędu drużyna z Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu nie miała sobie równych. Angelika Zawiła, Aleksander Zięcina i Karolina Sarlej zajęli I MIEJSCE w konkursie W POWODZI INFORMACJI organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach.  A rywalizacja nie była łatwa. Trwający dwie godziny konkurs zorganizowany z okazji ROKU JĘZYKA POLSKIEGO wyłonić miał drużynę, która najlepiej posługuje się naszym językiem ojczystym. Drużyny z gimnazjów powiatu świdnickiego – z Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy, Strzegomia i Bielawy - zmagały się w dziesięciu konkurencjach. Zadania były bardzo zróżnicowane – wyszukiwanie informacji w słownikach, tworzenie własnego tekstu, praca z tekstem, znajomość książek popularnonaukowych. Po zaciętej walce drużyna ze strzegomskiej jedynki zdobyła 51,5 pkt. zapewniając sobie zwycięstwo. Gratulujemy.
Joanna Jurek
Agnieszka Rut

Michalina gwiazdą "Eureko, ja to wiem"

Uczennica klasy 1a, Michalina Duda, po swoim występie w programie Eureko, ja to wiem, udzieliła wywiadu.

Jego treść poniżej:

 

Teleturniej Telewizji Polsat „Eureko, ja to wiem” to program skierowany do trzynastolatków. Właśnie ruszyła kolejna jego edycja. Młodzi ludzie zmagają się w nim z pytaniami z wiedzy ogólnej. Aby wziąć w nim udział należy przesłać swoje zgłoszenie wraz ze zdjęciem i czekać na zaproszenie na casting. Tak tez zrobiła Michalina Duda, uczennica I klasy Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu. Z pomocą mamy oraz dyrekcji szkoły wysłała swoje zgłoszenie i przyjęła zaproszenie na casting wstępny. Pomyślałam, że uczestnictwo w takim turnieju jest świetną formą sprawdzenia swojej wiedzy – wspomina Michalina. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 150 trzynastolatków województwa dolnośląskiego. W drugiej części osoby zakwalifikowane spotykały się z komisją na rozmowie. Ten etap był najdłuższy i odpadło po nim najwięcej osób. Michalina dotarła do kolejnego etapu – próby kamerowej. A później pozostało już tylko czekanie na telefon. Zadzwoniła do mnie pani z wiadomością, że wraz z sześcioma innymi gimnazjalistami z województwa dolnośląskiego zakwalifikowałam się do nagrania głównego. Zaproszona mnie 10. 11. na nagranie główne – opowiada Misia.

Czytaj więcej: Michalina gwiazdą "Eureko, ja to wiem"

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Na terenie naszej szkoły w październiku odbyły się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do drugiego etapu  powiatowego  zakwalifikowali się:

część humanistyczna:

Wojciech Cebula 3a
Michalina Duda 1a
Maria Pikor 2b
Karolina Zychowicz 2b

część matematyczno-przyrodnicza:

Aleksander Zięcina 3b
Szymon Duszeńko 3a
Mateusz Malicki 2e

GRATULUJEMY i powodzenia w dalszej rywalizacji !

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.