Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego” - NAGRODZENI I WYRÓŻNIENI W GIM 1

Kolejny już rok szkolny za nami. Nadszedł czas podsumowań i refleksji. Po ciężkiej pracy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za osiągnięcia edukacyjne. Świadectwa z wyróżnieniem, statuetki i nagrody książkowe odebrali uczniowie klas I i II, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym 2016/2017. Rada Pedagogiczna, zgodnie ze Statutem szkoły przyznała Statuetkę „Ucznia Roku” za bardzo dobrą średnią ocen i wzorowe zachowanie.

W klasach I statuetkę otrzymała Katarzyna Szarłat, a w klasach II - Szymon Litwicki.

Statuetkę „Słoneczny” wśród uczniów klas I dla najsympatyczniejszego ucznia otrzymał Szymon Otlewski, a w klasach II Julia Konieczna.

Świadectwo z wyróżnieniem (śr. powyżej 4,75) i nagrodę książkową (śr. powyżej 5,00) za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie w kl. I i II otrzymali:

Klasa I a – Piotr Basiński, Joanna Oleksiak, Oliwier Wączek, Julia Woźniak

Klasa I b – Katarzyna Fedorczenko, Emilia Kisielewska, Sylwia Miszczak, Michał Ostrowski, Justyna Siterek, Katarzyna Szkarłat, Aleksandra Żądło

Klasa I c – Oliwia Stankiewicz

Klasa II d – Jakub Andrzejewski, Julia Konieczna, Szymon Litwicki, Zuzanna Niziołek, Karolina Prokopowicz, Gabriela Szmuc, Maksymilian Zym

W II części tego uroczystego dnia młodzież klas III ostatni raz spotkała się z dyrekcją i nauczycielami na uroczystym apelu szkolnym. Wraz z przybyłymi gośćmi zaproszonymi, księdzem Prałatem Markiem Babuśką, liczną grupą rodziców naszych absolwentów, nauczycielami i pracownikami szkoły rozpoczęła się szczególna dla nich część uroczystości. Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, pani Beata Ślipko, przywitała zebranych gości. Przy tej okazji podziękowała osobom reprezentującym najbliższe szkole instytucje: organ prowadzący, parafię, Radę Rodziców za otwartość, życzliwość i współpracę na rzecz rozwoju młodzieży i szkoły.

Najlepsi uczniowie otrzymali wyjątkowe wyróżnienia za najwybitniejsze osiągnięcia trzech minionych lat – STATUETKI. Byli to:

Prymus Szkoły” – Paweł Balawender, Jakub Nejman

„Super Absolwent” – Katarzyna Mądrzak,

najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego – Paweł Balawender,

największy postęp w nauce – Adrian Okolita,

„Serce na dłoni” – Malwina Siekaniec,

Praca w Samorządzie Uczniowskim – Jakub Nejman.

Świadectwo z wyróżnieniem (powyżej śr. 4,75) i nagrodę książkową (śr. powyżej 5,00) za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymali następujący uczniowie klas III:

Klasa III a – Aleksandra Białous, Kamila Kulasa, Katarzyna Mądrzak, Zofia Podkówka

Klasa III b- Paweł Balawender, Jędrzej Gaj, Julia Mucherska, Jakub Nejman, Adrian Okolita, Malwina Siekaniec, Dominik Wełna

Klasa III c- Klaudia Paradowska

Dodatkową nagrodę, zaproszenie na czterodniową wizytę w Parlamencie Europejskim w Brukseli, ufundowane przez Biuro Poselskie Pani Lidii Geringer de Oedenber, za uzyskanie najwyższego wyniku egzaminu gimnazjalnego otrzymał Paweł Balawender.

Uczniowie klas III ostatni już raz spotkali się z dyrekcją i nauczycielami na uroczystym, podsumowującym apelu szkolnym. Wraz z przybyłymi gośćmi zaproszonymi, księdzem Prałatem Markiem Babuśką, liczną grupą rodziców naszych absolwentów, nauczycielami oraz pracownikami szkoły rozpoczęła się część II uroczystości.

Rodzice abiturientów, którzy uzyskali wysokie średnie ocen otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia swoich dzieci wraz z życzeniami dalszych sukcesów.

Uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi za inne osiągnięcia – reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, a także za wysokie lokaty w konkursach szkolnych.

Nagrodzonym oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Po części oficjalnej absolwenci G1 zaprezentowali część artystyczną „Stworzenie szkoły”. Wszyscy zebrani ze wzruszeniem oglądali ich ostatni występ, który przeplatany był wzruszającymi piosenkami przygotowanymi pod fachowym okiem pani Anny Maliny. Piękna dekoracja wykonana została przez panią Edytę Oleksiak szczególnie podkreślała charakter uroczystości. Także uczniowie klas II krótką częścią artystyczną pożegnali swoich starszych kolegów.

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego …” niech te piękne słowa staną się mottem dalszego życia dla naszych absolwentów. Życzymy wszystkim, aby dążyli do osiągnięcia wyznaczonego przez siebie celu, aby w przyszłości byli spełnionymi, szczęśliwymi ludźmi.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 

 

 

 

 

Trzy dni na południu Polski

Od 12 do 14 czerwca uczniowie klas II Gimnazjum nr 1 spędzili niezwykle pracowicie i interesująco. Uczestniczyli w wycieczce, która dostarczyła mnóstwa wrażeń i przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy młodzieży. W pierwszym dniu oddaliśmy się zabawie w niezwykle atrakcyjnym parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Nocleg spędziliśmy w malowniczym Zębie u podnóża Tatr. Drugi dzień to wędrówka górska od Wielkiej Krokwi do wodospadu Siklawica na progu Giewontu. Towarzyszący nam szum górskiego potoku umilał nam nie łatwą wędrówkę pod górę. Po zejściu z gór – zwiedzanie Zakopanego z urokliwymi Krupówkami. Spotkanie z góralem – tradycyjny posiad dostarczył nam mnóstwa radości i śmiechu. Wieczorem powrót do „Staszelówki” na nocleg. Trzeci dzień wycieczki to zwiedzanie Krakowa – w Podziemiach Rynku - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius oraz zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Był to niezwykły czas radości i zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy! Dziękujemy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

 

 

 

MŁODY ZDOLNY w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

Z dumą informujemy , że uczeń klasy 1 a Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, Piotr BASIŃSKI, dwukrotnie stał się laureatem konkursów o zasięgu ogólnopolskim. Zajął III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”, na który przygotował album na temat: „Przewodnik historyczny po Polsce – miejsca, które warto odwiedzić.”

II miejsce w kraju uzyskał w konkursie „Chemicznym Okiem”, jego praca „Oczami Chemii” została tak wysoko oceniona przez jury. Serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów. Zawsze wzwyż!

 

Wychowawca klasy 1a

 

 

DSC 0584                  DSC 0586 

 


JAGODA z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu na EKO PLANECIE

Z przyjemnością informujemy, że Jagoda Kotlicka, uczennica klasy 1a Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Eko Planeta”, wykonała album na temat „Przewodnik przyrodniczy po Polsce - miejsca, które warto odwiedzić”.

Serdecznie gratulujemy Jagodzie, życząc dalszych sukcesów. Zawsze wzwyż!

 

Wychowawca klasy 1a

 

 

DSC 0581

 

Festyn Zdrowia w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

tytuł

 

Z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu odbył się Festyn Zdrowia. Jest to cykliczna impreza, podczas której, poprzez zabawę promujemy zdrowy styl życia, upowszechniamy właściwe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.

Bardzo ważnym elementem tegorocznego festynu był Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu „Zdrowo i Bezpiecznie” zorganizowany w ramach realizacji Rządowego programu „Bezpieczna+”. Ideą tego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy i postaw sprzyjających zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa. Konkurs odbył się pod patronatem Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Strzegomiu. Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły panią Martę Ziębę – wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Strzegomiu, panią Monikę Kozłowską – Przewodniczącą Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Strzegomiu i panią Sabinę Wiktorowicz – członka tej komisji, które zaangażowały się w pracę jury. W zmaganiach wzięły udział drużyny z wszystkich gimnazjów Gminy Strzegom. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Ostatecznie w konkursie zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu w składzie: Julia Konieczna, Dawid Podhorodecki oraz Paweł Balawender, II miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum w Jaroszowie Wiktoria Łobodziec, Zuzanna Kawiak i Zofia Malinowska. Na miejscu III uplasowała się reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, reprezentowana przez Małgorzatę Łobodziec, Alicję Krawczyk oraz Jakuba Miszkiewicza. Miejsce IV zajął zespół Gimnazjum w Goczałkowie w składzie: Paulina Grondowska, Nikola Ciepielewska i Wiktoria Stopyra. Uczniom oraz opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Konkursowe zmagania uatrakcyjniły występy taneczne i wokalne oraz przygotowana przez uczniów degustacja zdrowych potraw. Podczas festynu uczniowie brali także udział w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. Jak co roku wiele się działo – było aktywnie, zdrowo, smacznie, kolorowo i bezpiecznie. Atrakcją festynu był także pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Rogoźnicy, wzbogacony bieżącym komentarzem komendanta OSP Gminy Strzegom - Józefa Jabłońskiego. Samochód wykorzystany w trakcie pokazu został przekazany przez pana Adama Sołtysa.

Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie ogromy wysiłek i wkład pracy wielu osób. Dziękujemy zaproszonym gościom, zawodnikom, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie festynu.

 

Organizatorzy

 

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.